بیداری اسلامی یا تئوری تغییر اوباما!!!

همه می گویند مردم منطقه خاورمیانه و شمال افریقا دچار بیداری اسلامی شده اند و تمام همت خود را گذارده اند پی این بیدار ماندن. اما من نمی دانم چرا در اخبار آن طرفی ها همه می گویند مردم چه در «میدان تحریر قاهره» و چه در «اجدابیا لیبی» شعار ها و آرزوهای سکولار را دنبال می کنند و آنها به این مسئله بیداری اسلامی نمی گویند.

در این اتفاق می توان انگاره های دیگری را هم ذکر کرد. در سال ۲۰۰۱ طرح خاورمیانه بزرگ آقای پاول بود که سایه سیاست های امریکا را در منطقه پر رنگتر کرد. چرا نباید به این اتفاقات از این زاویه نگاه کرد که این می تواند همان سیاست «تغییر» دولت اوباما باشد که پس از حدود ۳سال به ثمره ظهور می رسد. تغییری که در آن حکومت هایی که قدرت و مقبولیت ندارند جای خود را به حکامی خواهند داد که بهتر به سرمایه داران جهان سرویس دهند.

و البته یادم رفت از هانتینگتون که درگیری های این منطقه را در تئوری برخورد تمدن ها گوشزد کرده بود. این که در این منطقه از ۷ تمدن بزرگ جهان ۵ تمدن وجود دارد و این مرز تمدن ها ، خود نوعی مرز جنگی خواهد بود.

حالا اتفاقات عربستان و یمن و … بماند. آنها دچار شکم سیری شده اند به نظر.

یا همین بحرین. که برای ما شد پیراهن عثمان. یک کشور که به اندازه پای این گربه ی بزرگ(ایران) هم وسعت ندارد جرات می کند که تهدیدمان کند. جالب است. آنها هم مخالفانشان را چه به حق و یا ناحق در زندان کردند و ما ناراحتیم. اما وقتی ما مخالفان داخلی مان را زندان می کنیم هیچ کس حق ناراحت شدن ندارد. اصلا آن وقت ما کسی را زندان نکرده ایم!!!!

و سوریه دوست و برادر. همه چی در آنجا ارام آرام است. خدای نکرده نه بیشتر از ۱۰۰نفر مخالف دولت کشته شده اند و نه مجسمه ای از کسی به زیر رفته. اصلا مگر آنجا هم کسی مخالف دوست ماست.نه!!!  راستی کسی نباید بداند در بیخ گوش ما، مردمی که حکومتش را ما تقویت می کردیم و به کشور امنیتی منطقه معروف بوده، اوضاعش خراب شده. مردمش ناراضیند. مخالف دارد.

احتمال زیاد آنها هم دچار همین مسائل فتنه شدند.
اینقدر ما بی عرضه ایم که هر چند روز یکبار در این کشور بیگانگان و دست نشانده ها و منافقان دست به مخالفت و فقنه گری می زنند!!!

Be Sociable, Share!

  1. سلام عباس جان
    سایتت مبارک باشه این اولین باره که سایتتو میبینم
    به این کاررسانه ملی میگن استفاده ابزاری از اتفاقات وحوادث
    پاینده باشی وپیروز

  2. بهتره چشماتو باز کنی ویا دوربینتو برداری وازنزدیک ببینی که اکثرا ب دنبال تغییر نظامهای دیکتاتوری هستند واصلا این تمدن ها (مردم)به یکتاپرستی وخدا پرستی هستند .بهر نها را منافق و..ننامید .منطقی باشید
    وبیاد خدا وقرآن وال بیت

دیدگاهتان را بنویسید